Kategorijos

Informacija

Interjero patarimai: valgomojo stalo pasirinkimas mažai virtuvei

Interjero patarimai: valgomojo stalo pasirinkimas mažai virtuvei

Maža gyvenamoji erdvė neretai tampa tikru iššūkiu renkantis reikalingus baldus. Tada labai svarbus kiekvienas centimetras, nes jis gali būti esminis, ypač jei įsirenginėjame virtuvę, kur reikia sutalpinti ne tik reikalingus baldus, bet ir buitinę techniką. Tad tam, kad valgomasis stalas neužimtų papildomos reikalingos vietos, jis turi būti ne tik praktiškas, bet ir funkcionalus. Todėl vienas iš geriausių sprendimų, pasirinkti stalą-transformerį, kurį galite išskleisti, norėdami padidinti ir vėl atgal sustumti, sumažinant jo dydį. Toks stalas ne tik neužims papildomai vietos, bet galėsite prie jo susodinti ir daugiau žmonių, apsilankius svečiams.

Kitas sprendimas – stalas-knyga, kur viena stalo dalis tarnauja kaip darbastalis ar maisto gaminimo zona, o kita stalo dalis pasikelia ir nusileidžia, kai reikalingas didesnis plotas. Taip pat patogus variantas yra pakeliamas ir nuleidžiamas stalas su mobiliomis atraminėmis kojomis. Tačiau vienintelis tokio stalo minusas, kad jis yra stacionarus ir reikia iš anksto apgalvoti, kur jis bus montuojamas, kad ateityje nesukeltų sunkumų.

Labai svarbu pasižiūrėti kokios formos yra valgomojo stalai, nes nuo jos taip pat priklauso kiek vietos jis užims. Atkreipkite dėmesį, jog apvalus ir ovalios formos stalas labiau tinka erdviems valgomiesiems, bet ne mažai virtuvei. Tačiau tokie stalai taip pat gali turėti prailginimo funkciją ir visai gali tikti tokiai virtuvei, kuri yra sujungta su svetaine. Tokiu būdu stalas atskirs dvi: maisto gamybos ir poilsio zonas. Dar galima rinktis stalą, kurio aukštis reguliuojamas, taip turėtumėte du stalus viename – žemesnį kavos staliuką ir normalaus aukščio valgomąjį stalą.

Nemažiau svarbus dalykas prie valgomojo stalo pasirinkti tinkamas kėdes, kad jos būtų kompaktiškos ir neužimtų daug vietos. Tad vienas iš pasiūlymų būtų, atkreipti dėmesį į savo šeimos valgymo įpročius ir naudoti tiek kėdžių kiek jums dažniausiai reikia. O jei atsiranda poreikis susodinti daugiau žmonių, pravartu įsigyti sulankstomas kėdes, kurias galima pritaikyti ne tik namuose, bet ir terasoje ar nuosavame kieme.  Turėkite omenyje, kad renkantis kėdes, svarbu žiūrėti ne tik į jų grožį ar funkcionalumą, bet ir dizainą. Pavyzdžiui, kėdės su ranktūriais užima daugiau vietos nei kitos kėdės, tad mažoje erdvėje bus gana sudėtinga patogiai jomis naudotis.

Jei jūsų virtuvė yra maža, renkantis ne tik virtuvinį stalą, bet ir kitus baldus, labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į atstumus tarp baldų, buitinės technikos, bet ir ar užtenka vietos apsisukti nekliudomai ir nueiti prie virtuvės lango ar durų. Nepamirškite dar vieno dalyko, kad kuo daugiau virtuvėje yra daiktų, tuo optiškai ji atrodys dar mažesnė. Tad dažnai verta vadovautis taisykle, kad „mažiau yra daugiau“.  Nebijokite eksperimentuoti, keisti interjerą ar ieškoti sprendimų, padėsiančių susikurti patogią ir jaukią virtuvę, kur bus malonu ne tik gaminti maistą, bet ir bendrauti su savo artimaisiais ir draugais.

Tam, kad būtų lengviau įsivaizduoti kaip viskas atrodys, pirma pabandykite savo vizijos schemą išsidėstyti ant popieriaus. Taip galėsite įsivertinti ar tikrai tai, ką numatėte įsigyti yra pirmos būtinybės daiktai ir ar nenutiks taip, kad praėjus šiek tiek laiko, gailėsitės, jog veltui išleidote pinigus. Be to, interneto platybėse yra įvairių interjero planavimo programėlių, kur galite susikurti savo svajonių virtuvės 3D vizualizaciją, kuri leis pamatyti ir įsivertinti ne tik būsimos virtuvės estetinį vaizdą, bet ir funkcionalumą.

Sekite mus Facebook'e